Botterill i Vacy-Lyle na podium

W sobotę w Kings Beach w Port Elizabeth Guy Botterill i Simon Vacy-Lyle świętowali zajęcie trzeciego miejsca w klasie S1600 VW National Rally i czwartej lokaty w Mistrzostwach 2012. Warunki pogodowe były okrutne i niezwykłe ulewy doprowadziły do ​​odwołania etapów.

Pierwsze dwa etapy w piątek były trudne z punktu widzenia dokonania właściwego wyboru opon. Opony deszczowe mają większą przyczepność, ale są bardziej podatne na przebicie. „Zdecydowaliśmy się na opony na suchą nawierzchnię, co spowodowało utratę czasu w fazie otwarcia,” powiedział Botterill.
W etapie 5 Botterill dał z siebie wszystko, osiągając drugi najszybszy czas w klasie i kończąc dzień jako siódmy. Było wiele dyskusji o tym, czy impreza będzie kontynuowana w sobotę z powodu ulewnego deszczu, ale tylko dwa etapy zostały odwołane.

„Było bardzo błotniście i ślisko, a ja nie mogłem uwierzyć w dodatkową przyczepność, jaką miałem dzięki deszczówkom i byłem przesadnie ostrożny, więc dopiero pod koniec etapu złapałem rytm i udało się przesunąć na 6-ta pozycję „, powiedział Botterill.
Kolejne dwa etapy załoga miała drugi najszybszy czas w klasie, co ostatecznie dało czwarte miejsce w klasie.
Marzący o podium Botterill wiedział, że musi jechać tak szybko jak tylko będzie mógł w tych warunkach. „Powierzchnia drogi nieustannie zmieniła się od kamienistej do gliny, i nie było miejsca na błędy”, powiedział. „Wygranie etapu nagle wyniosło nas na 3 miejsce w klasie, i został tylko etap 10 Kings Beach. Był to ostatni etap smolisty, byłem tylko 10 sekund za samochodem zajmującym 2 miejsce. Było0 ciężko, ale dotarliśmy na metę z 3-cim najszybszym czasem, ale niestety to nie było wystarczająco dużo, aby wspiąć się wyżej na podium, „stwierdził.
„Wspaniale było stanąć ponownie na podium, a nieznanym bohaterem tego wydarzenia były służby i załogi serwisowe, którzy pracowali w straszliwych warunkach, abyśmy mogli kontynuować rajd”, powiedział Guy.
Kolejna impreza odbędzie się w sierpniu w KZN, runda w której RPA będzie ubiegała się o organizację Rajdowych Mistrzostw Świata w przyszłości.

powrót