Narzędzia YATO pokazały swoją klasę w akcji!

22 kwietnia na Warszawskim Bemowie oraz 5 maja w Toruńskim Motoparku odbyły się zawody driftingowe z serii SSSuper Drift Cup (www.sdc.org.pl) oraz Drift Open (www.drift-open.pl). W obu zawodach wystartowała jedyna w Polsce kobieta, uprawiająca ten rodzaj sportu motorowego -  Karolina Pilarczyk.

Karolina startuje BMW E36 z serii M3 z sześciolitrowym silnikiem LS2 od Chevroleta Corvette. Motor ten produkuje blisko 450 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego Samochód jest odciążony, a zawieszenie BMW zostało profesjonalnie przygotowane do driftu.

Narzędzia YATO na warszawskim Bemowie były bardzo intensywnie używane do zmiany tylnych kół i drobnych napraw, natomiast w Toruniu okazały się zbawieniem. Podczas pierwszego przejazdu kwalifikacyjnego w samochodzie Karoliny pękł lewy tylny wahacz. Skutkiem tej usterki było kompletne zniszczenie lewej tylnej półosi wraz z przegubem. Na szczęście, dzięki znajomości z teamem PUZ udało się pozyskać półoś na wymianę, ale naprawa nie byłaby możliwa bez kompletnej skrzynki narzędziowej YATO. Łatwość obsługi, zróżnicowanie i niezawodność tych narzędzi pozwoliła teamowi mechaników wymienić uszkodzoną półoś w niespełna półtorej godziny! Dzięki temu Karolina zdążyła wyjechać na tor i dokończyć biegi kwalifikacyjne z ostatnią grupą zawodników.

O zbliżających się wydarzeniach z udziałem Karoliny zamieścimy informacje niebawem!

  • Karolina Pilarczyk
  • 3
  • Karolina Pilarczyk
  • 1
powrót