Słowacki 38. Rajd Koszyc

Podczas minionego weekendu, zespół Yato Rally Team w składzie Rafał Stalmach/ Darek Gurdziołek rywalizowała w słowackim czempionacie – 38 Rajdzie Koszyc. Rajd był również rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także rundą Mistrzostw Węgier i już po raz kolejny rundą Pucharu FIA strefy Europy Centralnej. Tegoroczny rajd Koszyc był niezwykle trudny. Bardzo zniszczony asfalt, mnóstwo dziur, kamieni a także brudu przeplatanego szutrem. To wszystko sprawia, że walka o dobry czas przejazdu, przeradza się w walkę o utrzymanie się na drodze, o przetrwanie… Dodatkowo pogoda drugiego dnia rajdu zafundowała wszystkim przelotne opady. Łącząc to w całość, takie warunki nie ułatwiają maksymalnej koncentracji.

Plany Rafała i Darka na tak ciężki rajd zakładały powtórkę z rajdu Rzeszowskiego. Czyli spokojna jazda bez ryzyka i kontrola sytuacji czasowej. Wszystko układało się po myśli aż do przedostatniego odcinka specjalnego pierwszego sobotniego etapu. Tym razem na przeszkodzie w uzyskaniu dobrego wyniku stanęła złośliwość rzeczy martwych – awaria alternatora. To sprawiło, że nie ukończyli sobotnich zmagań i zostało im dopisane 3 min kary, aby móc skorzystać z tzw. systemu Superally i powrócić po naprawie na trasy drugiego dnia rajdu. Ta kara spowodowała stratę nie do odrobienia. Niestety, tak trudne odcinki specjalne ze zmienną charakterystyką jazdy, nie preferują stawiania wszystkiego na jedną kartę. Tym bardziej, że zespół za trzy tygodnie czeka najważniejszy rajd w sezonie. Mimo to Rafał i Darek są zadowoleni z udziału w rajdzie Koszyc. Zebrali cenne doświadczenie, pokonując wiele oesowych kilometrów w trudnych warunkach, co może zaprocentować w kolejnych startach zespołu. 38 Rajd Koszyc dla Yato Rally Team zakończył się po awarii technicznej na czwartym miejscu w klasie 6, oraz w grupie R, ze stratą do trzeciego zawodnika 2:37:7 min. Łatwo więc policzyć, że awaria pozbawiła zespół trzeciego miejsca w tych dwóch kategoriach.
Przed zespołem najważniejszy rajd samochodowy w kraju – 69 Rajd Polski z bazą w Mikołajkach, w malowniczych rejonach Warmii i Mazur. Szutrowa impreza będzie rundą Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski. Już dziś gorąco zapraszamy do kibicowania naszemu zespołowi Yato Rally Team Rafał Stalmach/ Darek Gurdziołek!

powrót