Udana runda RSMP załogi YATO Rally Team na 21 Rajdzie Rzeszowskim

Załoga rajdowa YATO Rally Team Rafał Stalmach i Darek Gurdziołek udanie zakończyła zmagania 21 Rajdu Rzeszowskiego.

W stolicy podkarpacia odbyła się już 4 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd w Rzeszowie był także rundą Mistrzostw Słowacji oraz rundą pucharu FIA strefy Europy Centralnej i Rajdowego Pucharu Polski. Na start stawiło się ponad 140 załóg, w tym cała polska czołówka kierowców. Do pucharu Castrol Edge Fiesta Trophy, w którym rywalizuje załoga YATO Rally Team, zgłosiło się 9 załóg.

Trasy rajdu Rzeszowskiego są bardzo kręte, ciasne i prowadzą przez mnóstwo szczytów. Dlatego uchodzą za najtrudniejsze w kalendarzu. Założeniem Rafała i Darka była spokojna jazda bez podejmowania zbędnego ryzyka przy kontrolowaniu kolegów startujących w pucharze CEFT. Ta taktyka opłaciła się, co zaowocowało zajęciem 3 miejsca na koniec pierwszego dnia rajdu, plasując się tuż za plecami Aleksandra Jaroszewicza i lidera pucharu CEFT Radosława Typy.

YATO Rally Team przystąpiło do drugiego dnia zmagań w rajdzie Rzeszowskim mając dużą przewagę nad następnym zawodnikiem, którą wystarczyło tylko kontrolować. Zmienna pogoda przeplatana deszczem nie ułatwiała tego zadania. Mimo tego Rafał z Darkiem utrzymywali dobre tempo kontrolując wywalczoną przewagę. Niestety 3 odcinek specjalny pokrzyżował te plany. Około 2 km po starcie złapali kapcia w prawym przednim kole i zmuszeni byli stanąć na odcinku zmieniając koło. Strata urosła do 5 min i o trzecim miejscu w rajdzie można było zapomnieć. Jedna przebita opona pozbawiła szansy na świetny wynik w arcytrudnym rajdzie.Rajdy są nieprzewidywalne. Wyniku nie można być pewnym do samej mety.

21 Rajd Rzeszowski dla załogi YATO Rally Team Rafał Stalmach i Darek Gurdziołek zakończył się wynikiem dobrego 5 miejsca w pucharze Castrol Edge Fiesta Trophy i tym samym załoga dopisała mocne punkty do klasyfikacji rocznej pucharu.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 8
  • 9
powrót